دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 697628
تعداد نوشته ها : 222
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب

با عرض سلام

این وبلاگ با آغاز مسابقه وبلاگ نویسی انقلاب ساخته شد و هدفش نیز شرکت در مسابقه وبلاگ نویسی بود

ولی این وبلاگ بودی ب فعالیت خود در راستای موضوعی جدیدی به صورت پربارتر شروع خواهد کرد.

که مسابقاتی نیز در این وبلاگ برگزار خواهد شد

ضمنا به احتمال زیاد موصوع بعدی وبلاگ مذهبی،اسلامی یا اخباری خواهد بود

دسته ها :
چهارشنبه شانزدهم 11 1387 20:14

نام کتاب: خاطرات خانم بهجت افراز (ام‌الاسرا)

تدوین: امیری، حکیمه

معرفی کوتاه: در خاطرات سرکار خانم بهجت افراز، ناگفته‌هایی از دو خواهر ناکام ـ محبوبه و رفعت ـ قربانیان سازمان مخوف منافقان بازگو گردیده است که تاکنون با چنین شرح و بسط انتشار نیافته بود. همچنین در خاطرات خانم افراز گوشه‌هایی از فعالیت‌های فرهنگی مدرسه‌ی رفاه بیان می‌شود؛ ضمن اینکه فعالیت‌های فرهنگی راوی در ایام انقلاب و بعد از آن، به‌ویژه ارائه‌ی خدمات به اسرا و مفقودان در هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، مرور گردیده است.

دسته ها :
شنبه دوازدهم 11 1387 16:39

نام کتاب: جمعیت فدائیان اسلام

تالیف: امینی، داود

معرفی کوتاه: در این کتاب چگونگی شکل گیری جمعیت فدائیان اسلام و عملکرد آن در بین سالهای 1324-1334 و نقش این جمعیت در تحولات سیاسی اجتماعی ایران بررسی شده است

دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 17:19

با عرض سلام

طی فعالیت چند روزه این وبلاگ دوستانی نظراتی دادند که با توجه به این که این وبلاگ یکی از اهدافش برقراری ارتباط با بازدیدکنندگانش و برآوردن خواسته های آنان است  در اینجا به نظرات پاسخ می دهیم.

در نوشته کتاب‌های معروف دوران مبارزه در خارج از کشور منتشر می‌شدند

صالح بابایی:چه تاریخی مصاحبه شده بود؟

پاسخ:این مصاحبه تا جایی که اطلاع دارم جدید بوده است

 

tondar59و غریبه نیز تشکر کرده بودند و وبلاگ هایشان را لینک کرده بودند که من به وبلاگ آن ها سر زدم

پایگاه جامع قرآن کریم و محمد علیزاده نیز ابراز لطف کرده بودند

یکی از بازدیدکنندگان(یه دوست )خواسته بودند که رویدادهای روزهای دیگر دهه فجر را بگذاریم

پاسخ:رویدادهای 12 تا 22 بهمن را گذاشتیم

Mostafa :لطفا شعرهای جدید بذارید.

پاسخ:2 تا از شعرهای ما جدید هستند و 2 تا از سرودهای انقلابی را نیز برای دانلود گذاشته ایم و به زودی شعرهای جدیدی خواهیم

گذاشت.

با تشکر از شما بازدید کننده محترم

لطفا نظرات،انتقادات،پیشنهادهای خود را از ما دریغ نکنید

متاسفانه بعضی از کاربران با همه این که از ما تشکر کرده بودند به امتیاز دادن توجه نکرده بودند(امتیاز1 از 5) که درخواست می کنیم از این به بعد توجه کنند

دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 17:19
* با آغاز درگیری مسلحانه، پرسنل انقلابی نیروی هوایی برای تسلیح مردم در ازاء کارت پایان خدمت سربازی، یک قبضه سلاح و هفت فشنگ در اختیار آنان قرار می‌دادند.

* درساعت 5/4 بعدازظهر کلانتری تهران نو ـ پس از پنج ساعت زد و خورد شدید بین مأمورین گارد و مردم ـ سقوط کرد و مردم و گاردی‌ها در این زدو خورد چندین کشته و مجروح داشتند . از این پس، کلانتری‌ها یکی پس از دیگری به دست مردم ساقط شدند.

* فرماندار نظامی تهران در اعلامیه شماره چهل خود، ساعات حکومت نظامی را از ساعت چهار و نیم بعدازظهر تا ساعت پنج صبح افزایش داد. پس از شدت گرفتن حملات مردم به کلانتری‌ها و پادگان‌ها، فرماندار نظامی تهران در همین روز ساعت منع عبور و مرور را تا ساعت دوازده ظهر افزایش داد. یعنی مردم تنها از ساعت دوازده شهر تا چهار و نیم بعدازظهر اجازه خروج از منازل خود را دارند.

* رژیم در تدارک یک کودتای نظامی است. سپهبد رحیمی، فرماندار نظامی تهران و حومه، طی دستورالعملی به یگان‌های تابعه خود، از آنها خواست تا بی‌درنگ کلیه رهبران نهضت را دستگیر و با هواپیما به یکی از جزایر منتقل نمایند. همراه این دستورالعمل، لیستی از اسامی صدها نفر که باید بازداشت شوند، الصاق شده است که در رأس آنها نام حضرت امام، آْیت‌الله طالقانی مهندس مهدی بازرگان، به چشم می‌خورد. در این دستورالعمل، پیش‌بینی شده است که کلیه رهبران درجه دوم که اقدام به تحریک در مقابل این دستگیری‌ها بکنند، بازداشت شوند.

* حضرت امام خمینی در رابطه با حکومت نظامی اعلام شده از طرف فرماندار نظامی تهران، آن را ملغی اعلام کردند و گفتند: اعلامیه امروز حکومت نظامی خدعه و خلاف شرع است و مردم به هیچوجه به آن اعتنا نکنند ... اخطار می‌کنم که اگر دست از این برادر کشی بر ندارند و لشگر گارد به محل خودش برنگردد ... تصمیم آخر خود را به امید خدا می‌گیریم. همچنین دولت موقت، اعلامیه حکومت نظامی را یک توطئه توصیف کرد.

* مینی‌بوس‌ها و ماشین‌های وابسته به ستاد کمیته امام خمینی، با بلندگو، لغو اعلامیه فمراندار نظامی را در سطح تهران اعلام کردند. گفتنی است که بنا به گفته‌ رحیمی، یکی از سران ارتش، حکومت نظامی تصمیم داشت که با افزایش ساعات حکومت نظامی، به انجام کودتا و سرکوب مردم و خصوصا ترور و دستگیری رهبران نهضت، بپردازد. این تصمیم حضرت امام، توطئه بزرگی را در آستانه پیروزی نهضت در نطفه خفه کرد.

* امام خمینی در جواب به استعفای افراد نیروی مسلح نوشتند: قسم برای حفظ قدرت طاغوتی صحیح نیست و مخالفت با آن واجب است و کسانی که قسم خورده‌اند باید بر خلاف آن عمل کنند.

* مردم مسلح به یاری افراد نیروی هوایی رفتند. جنگ خیابانی در تهران اوج بیشتری پیدا کرد.

* ده‌ها هزار تن از مردم در خیابان فرح‌آباد، پشت کیسه‌های شن و خاک سنگر گرفتند.

* کلانتری‌های تهران نو، (چهارده و شانزده و بیست و یک و نه) و نارمک ده و یازده و شهر ری، سقوط کردند و همچنین یک هلی‌کوپتر گارد در تهران در هوا ساقط شد.

* حجت‌الاسلام دکتر مفتح از جانب حضرت امام، عکس مندرج در روزنامه کیهان مبنی بر رژه افسران نیروی هوایی در مقابل ایشان را کاملا صحیح و واقعی دانست.

* بازرگان گزارش مطبوعات را در زمینه تماس با بختیار و سران ارتش، قویا تکذیب کرد.

* از سوی دفتر تبلیغات امام خمینی، هر گونه تماس با بختیار و سران ارتش تکذیب شد.

* امام خمینی اعلام کردند که من خودم اهل قلم و بیان هستم و هیچ سخنگویی ندارم.

* ستاد امداد و سازمان ملی پزشکان، تعداد شهدا را تا ساعت یازده امشب، صد و بیست و شش تن ، و مجروین را ششصد و سی و چهار نفر ذکر کرد.

* شما کشته شدگان که به بیمارستان جرجانی منتقل شده‌اند، به چهل و شش نفر رسید و تعداد زخمی‌ها به علت کثرت آنها قابل شمارش نیست.

* آیت‌الله شریعتمداری ضمن آرزوی موفقیت برای دولت بازرگان، انتخاب وی را تبریک گفت.

* مهندس بازرگان در شرکت نفت اعلام کرد: با استقرار دولت موقت، اعتصاب شرکت نفت پایان خواهد یافت.

* حزب کمونیست قبرس اعلام کرد که تجهیزات جاسوسی آمریکا از ایران به قبرس منتقل شده است.
دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 17:11
X